skip to Main Content

Evde Bayram Konserleri – Murat Karahan TSM Konseri (Hierapolis)

Evde Bayram Konserleri – Murat Karahan TSM Konseri (Hierapolis)

Evde Bayram Konserleri” kapsamında, 23 Mayıs 2020 tarihinde Hierapolis‘ te, Murat Karahan‘ın muhteşem yorumu ile Antalya Devlet Opera Balesi Orkestrası desteğiyle ve senfoni orkestrasının o kulağı okşayan tınıları eşliğinde, Hierapolis‘ in büyülü ortamında en sevilen Türk Sanat Müziği besteleri ve şarkıları seslendirildi.

Klasik Batı Müziğinde aşina olduğumuz senfoni orkestrasının eşliğinde canlandırılan Türk Sanat Müziği dinletisi, son yılların belki de en başarılı sanat organizasyonuydu. Murat Karahan’ ın o büyüleyici ve tılsımlı sesi, adeta antik tiyatroya, salgın sessizliğinin ortasında bir bahar yağmuru tadında can verdi.

Keyifli izlemeler, dinlemeler…

Türkiye’ nin farklı şehirlerindeki kültür hazinelerinde 19-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ve müziğin farklı türlerini barındıran konser programı devam ediyor.

Ana akım medya mecraları ile sosyal medyadan yayınlanan konsere, bu kez Pamukkale – Hierapolis Antik Kenti ev sahipliği yaptı.

Antik kentin içindeki mitolojik kabartmaları ve görkemli yapısıyla dikkati çeken, Roma dönemine ait 1800 yıllık Hierapolis Antik Tiyatrosu’nda Antalya Devlet Opera Balesi Orkestrası’yla sahne alan tenör Karahan, popüler Türk Sanat Müziği parçalarını seslendirdi. Konser, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
×Close search
Ara